Tag Archives: klip
Ok Go – This Too Shall Pass

4 Mar

Yaratıcı klipleriyle hep dikkat çekmeyi başaran Ok GO, yeni klibinde zincirleme reaksiyon nasıl birşey bize öğretiyor.

Youtube Bizi Disco’ya Götürüyor!

29 Oca

youtube-discoYoutube yeni playlist aracı Disco ile karşımızda. Youtube’un yeni servisinde dinlemek istediğiniz sanatçıyı arama çubuğuna yazarak “disco” butonuna tıkladığınızda ismini yazdığınız şarkıcıyla beraber youtube’da en popüler olan benzer şarkıcılarında olduğu bir şarkı çalma listesine ulaşabiliyorsunuz. Mesela ben arama çubuğuna “Incubus” yazdım ve “disco”ladım, youtube benim için İçerisinde Foo Fighters, 3 Doors Down, Limp Bizkit, Audioslave, 311 gruplarının yer aldığı bir playlist oluşturdu. Diskoya buradan ulaşabilirsiniz.

“I Gotta Feeling” College Humor Versiyonu Klip

18 Ara

Cullegehumor sitesi eğlenceli prodüksiyonlara devam ediyor. Black Eyed Peas’in “I Gotta Feeling” şarkısına yeniden söz yazıp klip çeken Cullege humor çok komik bir esere imza atmış. Cullege Humor’ın “I Gotta Feeling” (Akşamdan kalma versiyonu) sözlerini takip edemeyenler için sözleri bile buldum:

I’ve Got a Feeling…
Like last night wasn’t such a good night
Cause my head really doesn’t feel right
And god dammit, the sun is too, too bright My leg is bleeding…
And my clothes smell like they might ignite And I guess at some point I stole a kite And my girlfriend and I had a huge, huge fight
My brains on fire Drank way too much Swallow an Advil Then throw it up Can’t find my cell phone Oh.
There it is It’s in the toaster
12 messages I know you ignored my calls cause you made out with Karen Don’t lie, Rachel saw I hate you, don’t call me, you sad sack of shit By the way, to get even I showed Mike my tits Shit. Shit. Shit.
So that was bad I messed up But Karen Patrick, damn that girls… Hot! This must be her Well done monsieur Oh Karen Blatt?
I’m gonna throw up again I’ve got a feeling…
That today’s gonna be a long day God, I wish Mickey D’s had a buffet And I increasingly think I broke my leg Cause I can’t feel it…
And I vaguely remember a slight fray Holy crap, it’s my mom. What do I say? Cause I can’t let her take my car away
Last night was fun (DRINK!) I studied hard (DON’T BE A BITCH!)
I wrote an essay (COLLEGE!) About the Bard (Shakespeare’s***)
Went to bed early (BEER RUN!) I’m eating right (This is so good)
Another call, Mom. I love you… Too! Hey pumpkin bear (Sup?)
I messed up I drank tequila (What the hell?)
It ***ed me… up I love you Gina (Karen Blatt?)
I made mistakes (Woo!) Wait, I did what?
Now I remember again… I caught Mike, threw a punch Thought that he dropped-drop-drop-drop He got up, grabbed a bat Too drunk to block-block-block-block Hit my leg, really hard
Blacked out from shock-shock-shock Woke up here, so now I know
Let’s start from the top I’ve got a feeling…
That last night was a freaking great night
That I got in a really sweet fight
And above all I now own an awesome kite

Youtube’un En Çok İzlenen 10 Videosu-2009

17 Ara

Youtube kendi blogundan 2009’un en çok izlenen ve arama yapılan videolarını listeledi. İşte 2009 yılında tüm dünyanın en çok aradığı ve izlediği 5 video…

1. Susan Boyle – Britain’s Got Talent (120+ million views)
2. David After Dentist (37+ million views)

3. JK Wedding Entrance Dance (33+ million views)

4. New Moon Movie Trailer (31+ million views)

5. Evian Roller Babies (27+ million views)

En Çok İzlenen 5 Müzik videosu ise şöyle: (daha&helliip;)

Yeni Takıntım “The Temper Trap – Sweet Disposition”

3 Ara

500 Days Of Summer (Aşkın 500 Günü) filminin herhalde en güzel tarafı müzik seçimiydi. Bu şarkı o günden beri aklıma kazındı. Farklı tınısıyla bunalıma müsait bi şarkı. Sanırım filmle beraber popülerliği giderek artıyor.

A moment
A love
A dream
Aloud
A kiss
A cry…

David Guetta Ft. Kelly Rowland – When Love Takes Over

20 Ağu

Şarkılarının tamamı hit olmayı başaran nadir isimlerden David Guetta yeni albümü “One Love” ı 25 Ağustos 2009’da çıkarıyor. İlk single “When Love Takes Over” bence yeterince ümit uyandırıcı.

Scarlett Johansson&Pete Yorn “Relator”

14 Ağu

Filmlerini izleyip resimlerine bol bol baktığımız güzel insan Scarlett Johansson artık şarkı da söylüyor. Bir süredir çalışmalar yaptığı bilinen ve merak uyandıran Johansson’un ilk klibi Relator görücüye çıktı. Dinleyin bundan da eksik kalmayın diye paylaşıyorum.

scarlett-johansson-pete-yorn

Heath Ledger’ın Yönettiği Modest Mouse “King Rat” Klibi Yayınlandı

5 Ağu

Heath Ledger’ın ölmeden önce üzerinde çalışmaya başladığı King Rat şarkısının klibi, ölümünün üzerinden geçen 18 aydan sonra yayınlandı. Ledger’ın tamamlayamadığı ama en ince ayrıntısına kadar planladığı klipte Avustralya kıyılarında yapılan ticari balina avcılığına dikkat çekiliyor.  2007’de yapımına başlanıp bugün yayınlanan animasyon klip Heath Ledger’ın anısını yeniden tazelemiş oluyor.

The Beatles Rock Band Demo Videosu

23 Tem

9.9.09 tarihinde satışa çıkacak olan The Beatles Rock Band oyununun açılış klibi. Oyunun XBox 360, PS 3 ve Wii için versiyonları olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde. Ben görüntüleri çok beğendim ve paylaşmak istedim.

(daha&helliip;)

Incubus – Black Heart Inertia

25 Haz

Incubus’tan yeni albüm yeni klip. Incubus çift cd’lik “Monuments and Melodies” isimli bir albüm yayınladı. Albüm eski yeni karışık parçalardan oluşuyor. İlk klip  “Black Heart Inertia” isimli bu şarkıya geldi. İlk izlenim olarak albüme ismini veren “Monuments and Melodies” şarkısının ikinci bir “Love Hurts” vakası olabileceğini söyleyebilirim. Incubus harika baladlarına bir yenisini eklemişe benziyor. Mutlaka dinlenmesi gerektiğine inanıyorum. Incubus severlere duyurulur…