Tag Archives: yasak
Mangırları Yönetmek…

29 Ara

kalantor

Benimde mezunları arasında olduğum İzmir Ekonomi Üniversitesi üniversite sınırları içinde poster asılmasının yasak olduğunu savunmakta.

Pek çok üniversitede farklı alanlarda poster asılmasına izin verilirken, Ekonomi Üniversitesinin bu yasak için yaptığı savunma :

“Üniversiteye yarar sağlamayan ($) bir posterin üniversite sınırları içinde yayınlanamayacak olması”

Bunun yanında üniversite bünyesinde birşey yapamasada dinleyen insanlar yok değil

Öğrenci Konseyinden Gökhan‘a en azından dinlediği için teşekkürü borç bilirim.

Üniversite web sitesinde yazan şu sloganla yazıya son vermek istiyorum. Okumasanızda olur ne de olsa gerçek değil…

“Evrensel, esnek, çoğulcu, işbirliğine açık ve şeffaf bir akademik çevre yaratmak Kurumumuzun temel değerleri arasındadır.”

Eser Tan

İEU Mezunu (Ne yazık ki)

Bu Kez “SansüreSansür”ü “Yay”ıyoruz!!!

11 May

sansur

Olmaz açılır dedik, uzun sürmez dedik, sitelerimizi kendi isteğimizle kapattıkhattirigottiri dahil olmak üzere tüm sitelerimizi-,sesimizi duyurduk ama youtube kapanalı 1 seneyi doldurdu. Geçen hafta ise dailymotion bir kez daha kapatıldı. Sansürlenen site sayısında ülkemizde herhangi bir değişiklik yaşanmadı. Bu yüzden SansüreSansür geri dönüyor. Hem de bu kez sanal alemden sıyrılan bir anlayışla hayatın her alanında karşımıza çıkmak ve bize sansürlerle kuşatıldığımızı hatırlatmak için dönüyor.

facebook

Bu kez hareket dahilinde sitelerimizi kapatmıyoruz , hareketi “Yay“ıyoruz. Yay hareketi kapsamında sansüresansür uygulamak isteyenler hazırlanan posterlerle yaşam alanlarını kapatabilir,  bannerlarla facebook sayfalarını ve sitelerini hareketin yayıldığı noktalardan biri haline getirebilir, stickerlarla tüm yaşamı kaplayabilirler. Bu yaptığınız eylemleri fotoğraflayarak SansüreSansür’ün flickr sayfasına ekleyerek diğer yayılımcılar neler yapmış görebilirsiniz.

3517204708_bbb6f1503f

Kamapanya kapsamında yönetmen İlkay Kopan “Bugün İnternet’ine sansür, yarın hayatına sansür” sloganıyla 5 adet tanıtım filmi çekti. Bu filmlerin tamamını izlemek isterseniz buradan buyrun…