Tag Archives: darth vader
Geçtiğimiz Dönemde Neler Olmuştu?

23 Tem

Twitter çıktığından beri uzun yazı yazmaktan hoşlanmayan şahsıma gün doğdu ve blogu iyice boşladım. O kadar boşladım ki yazmama rağmen “copy paste” yapmaya üşendiğim yazılar bile var bilgisayarımda. Neyse o zaman tarihe not düşmek adına kısa bir özet geçmek isterim neler olduğunu.

Mustafa ve Ertan hayallerindeki ofise kavuşarak iş kurdular. Henüz ziyaret etmemiş olsam da kalbim onlarla.
Eser ve Yeşim Macaristan’daki Sziget Festivali’ne katılmak için pasaport başvurusu yapıp aldıktan kısa süre sonra pasaport harçları %50 düşürülmüştür. (Bıktım bu ülkeden)
Sziget planı ekonomik problemler sebebiyle suya düşmüştür. (bir kez daha)
Rock’n Beer‘ın arka bahçesi alçalmış, yükselmiş tekrar alçalmıştır.
Ateş 9 kere cüzdanını, 7 kere ev anahtarını kaybettikten sonra iPhone’uyla havuza girmiştir.
Sezen iPhone’la tanışarak Apple severler grubuna katılmıştır.
Kendine ev tutmak istemeyen Görkem göçmen olarak yaşamını İzmir’de devam ettirmektedir.
Sigorta satmak için Groupama grubuna katılan Ali, aynı şirkette şoförlüğe terfi etmiştir.
Mehmet ve Sonay evlilik kararlarının ardınan kavga etmiş tekrar barışmış ve olay Mehmet’in sosyal medyaya küsmesiyle tatlıya bağlanmıştır.
İzmir’de çalışmaya başlayan Tolgay istifanın eşiğinde bekleyişini sürdürmektedir.
Çeşmeli bir kedi tırmalayınca kuduz aşısı olmaya başlayan Yeşim 40 günlük alkol yasağının son günlerinde agresif tavırlarıyla dikkat çekmiştir.
Tüm İzmir ajanslarında metin yazarlığı yapan Mu, bir gün herkesin çalışacağı yer olan Barcin.com’da çalışmaya başlamıştır.
Eser ve Doğu‘nun bar açma girişimleri bürokrasiye takılınca ikili “Hepsi Çok Güzel Olacak” filmindeki Cem Yılmaz gibi “bar açıyoruz abi” diyerek gezmeye başlamıştır.
Proje adamı Kerem yeni projesiyle zengin olma hayalleri kurmaktadır.
Benekli köpek Maylo vefat etmiştir.
Eser’in yeni köpeği ve Sheila‘nın müstakbel eşi “Tarçın“a temizlik uzmanı Emine Teyze “Yalçın” diye seslenmiştir.
Macar karanlık tarafa geçmiştir. (daha&helliip;)

Star Wars Katili

27 Şub

darth-eser2

Star Wars maceramızın asıl önemli noktalarının atlandığı ilk yazının ardından gölgede kalan gerçekler için yeni bir Star Wars yazısıyla karşınızdayım. Star Wars’un çekim sırasını tabii ki biliyoruz. Fakat çekim sırasıyla mı izleseydik, yada film sırasına göre mi izleseydik derken kararsızlık bizi bu duruma getirdi. Neyse sonuca odaklanmak gerekirse nedir Star Wars 1-2-3 Darth Vader’ın doğuşunu, 4-5-6 ise yenilmesini anlatıyor. Ama sıra konusuna takılan bir arkadaşımız – ismail!– için bunu algılamak bir hayli uzun sürdü. Yani Star Wars çok üstü kapalı anlatımlarla bizden karakterleri saklayan bir film değil. En başından itibaren kimin kim olduğunu kısa sürede anlayabiliyoruz. Zaten seri isimleri de gayet açıklayıcı. Ama Star Wars 1’de Darth Vader’ın Anakin Skywalker’ın babası olduğunu iddia eden, 3’ün başında olayı çözerek “Haaa, Darth Vader bunun çocuğu” diyen bu arkadaşa kimin Darth Vader olduğunu açıklamak isteyen varsa hodri meydan. Çünkü filmi izlerken gülmekten ölmek üzere olduğumuz için kelimeler kıfayetsiz kaldı. Tabii İsmail’in kafa karışıklığı burada sona ermedi. İşte İsmail’in şaşırmaktan bakakaldığı diğer detaylar:

-Sith Lordu’na “Bu adam kötü galiba” diyerek kötü olduğunu anladığı an.
-Serinin en sonunda sanki o ana kadar saklanmış gibi Leia’nın Luke’un kız kardeşi olduğunu anladığı ve “Vay anasını filmde neler oluyor dediği an.” (Luke’un tam olarak kim olduğunu anladığından şüpheliyim)
-Filmin bence gerçek kahramanı olan R-2’yu R-4 denen başka bir robotla karıştırarak “Yazık R-2’nun uçmaktan rengi bozulmuş” dediği an.
-Ve tabii ki filmdeki bütün karakterleri Darth Vader zannettiği her an!!!!

Neyse bu yaşa gelene kadar izlemediğim için duyduğum utanç duygusu İsmail’e Darth Vader’ı anlatırken geçti. Sonuçta açıklıyorum hazır olun Darth Vader İsmail’miş bknz foto.

Dipnot1: Fotoğraflardaki tek hile Darth Vader’ın kafasıdır. Mor elbiseli arkadaşımız İsmail’in ta kendisidir ve fotoğraflar Sezen’in evinde çekilmiştir. (İnanmayanlara orjinal halleri gönderilebilir)

Dipnot2: Photoshop dehası olmasam da yaparken çok eğlendim idare edin:)

darth-eser3