Star Wars Katili

darth-eser2

Star Wars maceramızın asıl önemli noktalarının atlandığı ilk yazının ardından gölgede kalan gerçekler için yeni bir Star Wars yazısıyla karşınızdayım. Star Wars’un çekim sırasını tabii ki biliyoruz. Fakat çekim sırasıyla mı izleseydik, yada film sırasına göre mi izleseydik derken kararsızlık bizi bu duruma getirdi. Neyse sonuca odaklanmak gerekirse nedir Star Wars 1-2-3 Darth Vader’ın doğuşunu, 4-5-6 ise yenilmesini anlatıyor. Ama sıra konusuna takılan bir arkadaşımız – ismail!– için bunu algılamak bir hayli uzun sürdü. Yani Star Wars çok üstü kapalı anlatımlarla bizden karakterleri saklayan bir film değil. En başından itibaren kimin kim olduğunu kısa sürede anlayabiliyoruz. Zaten seri isimleri de gayet açıklayıcı. Ama Star Wars 1’de Darth Vader’ın Anakin Skywalker’ın babası olduğunu iddia eden, 3’ün başında olayı çözerek “Haaa, Darth Vader bunun çocuğu” diyen bu arkadaşa kimin Darth Vader olduğunu açıklamak isteyen varsa hodri meydan. Çünkü filmi izlerken gülmekten ölmek üzere olduğumuz için kelimeler kıfayetsiz kaldı. Tabii İsmail’in kafa karışıklığı burada sona ermedi. İşte İsmail’in şaşırmaktan bakakaldığı diğer detaylar:

-Sith Lordu’na “Bu adam kötü galiba” diyerek kötü olduğunu anladığı an.
-Serinin en sonunda sanki o ana kadar saklanmış gibi Leia’nın Luke’un kız kardeşi olduğunu anladığı ve “Vay anasını filmde neler oluyor dediği an.” (Luke’un tam olarak kim olduğunu anladığından şüpheliyim)
-Filmin bence gerçek kahramanı olan R-2’yu R-4 denen başka bir robotla karıştırarak “Yazık R-2’nun uçmaktan rengi bozulmuş” dediği an.
-Ve tabii ki filmdeki bütün karakterleri Darth Vader zannettiği her an!!!!

Neyse bu yaşa gelene kadar izlemediğim için duyduğum utanç duygusu İsmail’e Darth Vader’ı anlatırken geçti. Sonuçta açıklıyorum hazır olun Darth Vader İsmail’miş bknz foto.

Dipnot1: Fotoğraflardaki tek hile Darth Vader’ın kafasıdır. Mor elbiseli arkadaşımız İsmail’in ta kendisidir ve fotoğraflar Sezen’in evinde çekilmiştir. (İnanmayanlara orjinal halleri gönderilebilir)

Dipnot2: Photoshop dehası olmasam da yaparken çok eğlendim idare edin:)

darth-eser3


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“Star Wars Katili” için 4 yanıt

 1. memilik avatarı

  yok abi ben ismail’in 1-2-3 den başladığı için afalladığını düşünüyom. kardeşimle biz bi daha izleriz o zaman darth demeden veder ın kim olduğunu anlar.( çok kötüyüm yaa)

 2. yesim avatarı

  ya öle değil işte 4’ten başladık.

 3. ali özge avatarı
  ali özge

  morlu Dark Vader da iimiş hani..bi gün bana gelir mi? temizlik işi birikti de :)Yalnız o mor elbise ve sabo terlikle de olursa süper olur!

 4. memilik avatarı
  memilik

  heeeeeee o zaman hakkatten durum vahimmiş. forever purple darth vader !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir