Tag Archives: gezi
Üşenmedim Kars’a Kadar Gittim!

18 Eyl

kars-hekimevi

İzmir’den kalkıp Kars’a gitmek insanın bir anda aklına gelmiyor. Ama gezmeyi ve farklı yerler görmeyi seven biri olarak anne ziyareti bahanesiyle hiç aklıma gelmeyecek bir şehri ziyaret etmiş oldum. İlk merak edilen detaya hemen yanıt vereyim. Evet, Kars’ta havalimanı var. İzmir’den direk uçuşta var. Tabii zamanınız uyuyorsa direk uçuşla 2 saat sonra Kars’a ulaşmış oluyorsunuz. Ermenistan sınırında bulunan Kars en doğuda bulunan şehirlerimizden. İlk olarak aklıma nedense dağlık bir yermiş gibi geldi ama aksine Kars dümdüz ovalardan oluşuyor. Kışın -40 derecelere kadar düşen hava sıcaklıkları bitki örtüsü gelişmesini engellediği için çevrede tek bir ağaç görmek neredeyse imkansız.

kars-yol

(daha&helliip;)

Flying Photo@OLYMPOS

22 May

dsc_06772

Olympos’a Türkiye’nin İlk Reggea Festivali’ni izlemeye giden biz, ortada aslında bir festival olmadığını görünce 1. Geleneksel Jumping Photo Fest’i düzenlemeye karar verdik. Bu fotoğraf tamamen onun sonucu. Anlayamadığım madem organizasyonu yapamayacaksın neden insanları heyecanlandırıyorsun? Türkiye’ye reggea festivali için gelen Memo’nun (bildiğimiz Hanzo) 4 yabancı arkadaşına festivalin yapılmadığını – bişeyler yaptılar ama ona festival denmez daha çok “bize gidelim müzik dinleyelim organizasyonunda eğlenme çabası” denir- açıklamak bir hayli zor oldu. Ama biz o kadar eğlendik ve o kadar inanılmaz yedik ki onlarda bize gayet ayak uydurdular kısacası kendi festivalimizi düzenledik.

(daha&helliip;)

UZAYLILAR ARAMIZDA

18 Ara

İşte sonunda bunuda yaptık. Dünyada gezip tozmak bizi kesmedi sıra uzaya geldi. Ama hattirigottiri olarak bu maceraya siz sevgili okuyucularımız için girdik. Onların arasına karıştık ve onları sizler için görüntüledik.

(daha&helliip;)