Tag Archives: komik
Mahmut Tuncer 1990 – İzleyin İzlettirin!!

15 Nis

Hastasıyız Loser Kardeşlerin

28 Oca

E.T Askerdeyken: How I Met Your Mother’ın Türk Versiyonu Çıktı

24 Oca

Ya duyda inanma cinsinden bir haber olsa da gerçek. Her bölümünü merakla beklediğimiz dizinin Türkçe versiyonuyla bizi şoka soktular. İnanmazsan bak…

E.T Askerdeyken: Sabri Yine Uçamadı

24 Oca

Bugünden itibaren hızlı Türkiye gündeminden özellikle komik videolardan eksik kalan Piyade Onbaşı İsmail E.T için yeni bir seriye başlıyorum. İsim açıklamak istemediğim için baş harfleri kısaltmasıyla devam edecek E.T serimiz her ne kadar Ayşegül Parkta, Şurda, Burda serisini anımsatsa da hiçbir ilgisi yoktur. Amacımız asker dönüşü E.T’ye mutlu bir kaç saat geçirterek TSK’yı unutturmaktır.

Alternatif Afiş Tasarımlarına Devam

28 Tem

Çok kişisel bloğumuzun artık klasikleşen başlığıdır Alternatif Afiş Tasarımları. FİTİLİ ateşlemek için doğuştan fotoşop ESER‘i kullanıp yeni bir posterle karşınızdayız. Ama bu sefer çekirdek ailenin diğer üyeleri YEŞİM ve MACAR‘ı da alet ettik. Tabi ki devamı gelecek.kungfus

Yeni nesil Pacman: Pac Zerzutay

21 Mar

Kahramanımız Pac Zerzutay düşmanları Doğu, Ateş, Görkem ve Eser’den kaçarak 1 Liraları toplamaya çalışıyor.

Star Wars Katili

27 Şub

darth-eser2

Star Wars maceramızın asıl önemli noktalarının atlandığı ilk yazının ardından gölgede kalan gerçekler için yeni bir Star Wars yazısıyla karşınızdayım. Star Wars’un çekim sırasını tabii ki biliyoruz. Fakat çekim sırasıyla mı izleseydik, yada film sırasına göre mi izleseydik derken kararsızlık bizi bu duruma getirdi. Neyse sonuca odaklanmak gerekirse nedir Star Wars 1-2-3 Darth Vader’ın doğuşunu, 4-5-6 ise yenilmesini anlatıyor. Ama sıra konusuna takılan bir arkadaşımız – ismail!– için bunu algılamak bir hayli uzun sürdü. Yani Star Wars çok üstü kapalı anlatımlarla bizden karakterleri saklayan bir film değil. En başından itibaren kimin kim olduğunu kısa sürede anlayabiliyoruz. Zaten seri isimleri de gayet açıklayıcı. Ama Star Wars 1’de Darth Vader’ın Anakin Skywalker’ın babası olduğunu iddia eden, 3’ün başında olayı çözerek “Haaa, Darth Vader bunun çocuğu” diyen bu arkadaşa kimin Darth Vader olduğunu açıklamak isteyen varsa hodri meydan. Çünkü filmi izlerken gülmekten ölmek üzere olduğumuz için kelimeler kıfayetsiz kaldı. Tabii İsmail’in kafa karışıklığı burada sona ermedi. İşte İsmail’in şaşırmaktan bakakaldığı diğer detaylar:

-Sith Lordu’na “Bu adam kötü galiba” diyerek kötü olduğunu anladığı an.
-Serinin en sonunda sanki o ana kadar saklanmış gibi Leia’nın Luke’un kız kardeşi olduğunu anladığı ve “Vay anasını filmde neler oluyor dediği an.” (Luke’un tam olarak kim olduğunu anladığından şüpheliyim)
-Filmin bence gerçek kahramanı olan R-2’yu R-4 denen başka bir robotla karıştırarak “Yazık R-2’nun uçmaktan rengi bozulmuş” dediği an.
-Ve tabii ki filmdeki bütün karakterleri Darth Vader zannettiği her an!!!!

Neyse bu yaşa gelene kadar izlemediğim için duyduğum utanç duygusu İsmail’e Darth Vader’ı anlatırken geçti. Sonuçta açıklıyorum hazır olun Darth Vader İsmail’miş bknz foto.

Dipnot1: Fotoğraflardaki tek hile Darth Vader’ın kafasıdır. Mor elbiseli arkadaşımız İsmail’in ta kendisidir ve fotoğraflar Sezen’in evinde çekilmiştir. (İnanmayanlara orjinal halleri gönderilebilir)

Dipnot2: Photoshop dehası olmasam da yaparken çok eğlendim idare edin:)

darth-eser3

Şeytanın Çocuğu

24 Şub

Super Bowl 2010’un En Güzel Reklamları

8 Şub

Amerika’nın en çok reyting alan etkinliği olarak bilinen Amerikan Futbol Ligi Finali Super Bowl reklam ve fragmanlarıyla konuşulmaya devam ediyor. Super Bowl’un özelliği pek çok markanın bu geceye özel reklamlarla tanıtımını yapması. Aynı şekilde gösterime girecek filmlerin de bu geceye özel hazırlanan fragmanları televizyonlarda gösteriliyor. Gecenin bilet satışları ve reklam gelirlerinin toplam 500 milyon dolar olduğu açıklandı. Bizim ilgimizi çeken yanı maçın sonucu değil yayınlanan birbirinden yaratıcı reklamlar. Aşağıdaki reklamları beğenir ve bu geceye özel hazırlanan tüm reklamları izlemek isterseniz buraya tıklayın

Bud Light Super Bowl Reklamı – Lost Parody (Gerçekten çok komik!)

Google Super Bowl Reklamı – How to Impress A French Woman
Google dünyanın en büyük markalarından biri ve çektiği no “cool” reklamla bunu bir kez daha kanıtlıyor.

CarreerBuilder.com Super Bowl Reklamı – Casual Fridays

Motorola Super Bowl Reklamı – Megan Fox

Doritos Super Bowl Reklamı – Kid Slaps Man

En Komik MAC mi, PC mi? Reklam Filmleri

21 Oca

Eminim pek çok kişi izlemiştir ama ben yeni keşfettim ve paylaşmak istedim. Apple Mac’in sanırım 2006’dan beri yürüttüğü ve hep aynı oyuncularla devam ettiği MAC mi, PC mi? reklam filmleri çok eğlenceli. En çok eğlendiğim 2’si ise aşağıda.

2008: Sad Song (Long Version)

2006: Out of the box