Karışık Kaset – Kasım 2009

Son dönemde dinlemeye başladığım bazı şarkılar bana 80’ler ekolünü hatırlattığı içindir herhalde bende o dönemlerin en unutulmaz müzik paylaşımı olan “Karışık Kaset“leri hatırladım.  Bu player’ı görünce de dayanamadım ve hemen Kasım 2009 listemi hazırladım. Playerın görüntüsü şahane ama kullanışlı değil farkındayım fakat nostaljik havayı bozmak istemedim.

Neyse dönelim karışık kaset dönemine. Ben o dönemi yakalayan ve heyecanla yaşayanlardanım. Öncelikle farklı kaynaklardan o dönemin hit şarkıları hazırlanır hatta sıraya sokulur ki kasete öyle çekilsin. Daha sonra bu işlerle ilgilenen ve iyi bir arşivi olan müzik markete gidilir -ki Isparta’da bu Dünya Müzik’ti- Sıkı pazarlık sonucu 60 veya 90 dakikalık boş kaset seçilerek gerekli listenin üzerinden geçilir. Bazen sizin listenizdeki şarkılar müzik markette bulunmadığından tamamen satıcının beğenisine kalmış birkaç sürpriz parça dinleme ihtimaliniz de cabası. Böylece günün hitlerine karışık kaset yoluyla ulaşılmış olur. Sevgiliye, eşe, dosta karışık kaset hazırlama konusu filmlere bile konu olduğundan değinmiyorum bile. İşte bana o günleri hatırlatan karışık kasete koyduğum HattiriGottiri Kasım 2009 listesi:

1. Kasabian – Where Did All The Love Go?
2. Muse – Undisclosed Desires
3. Alphabeat – The Spell
4. Robbie Williams – Bodies
5. David Guetta Feat Estelle One Love
6. Florence The Machine – You’ve Got The Love
7. Paolo Nutini – Pencil Of Lead
8. Cobra Starship – Good Girls Go Bad
9. The Black Ghosts – Anyway You Choose To Give It
10. The Temper Trap – Sweet Disposition


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Karışık Kaset – Kasım 2009” için bir yanıt

  1. memilik avatarı
    memilik

    ya bide 90 lık kaset alınır. Bi tane şarkı seçilir. Ve bütün kaset o şarkıyla doldurulur. Bazı arkadaşlar çok rahat hatırlıcaktır. Bu arada player bombaymış harbiden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir